Oštevilčevanje dostavljavcev je bil kompromis z Mestno občino Ljubljana, ki je oštevilčevanje zahtevala zaradi lažjega nadzora dostavljavcev, ki bi v mestnem središču naredili cestnoprometni prekršek. Občina je razmišljala tudi o prepovedi vožnje dostavljavcev v mestnem središču.
V Ljubljani so dostavljavci podjetij Glovo in Wolt identifikacijske številke morali nositi od lanskega avgusta do letošnjega aprila, torej dobrih osem mesecev, ko so zaradi postopka informacijske pooblaščenke številke umaknili.
V podjetju Wolt so poudarili, da ugotovitev informacijske pooblaščenke še ni pravnomočna, na ljubljanski občini pa odločitev informacijske pooblaščenke obžalujejo in upajo, da se bosta platformi zoper izdano odločbo pritožili na upravno sodišče. Po njihovem mnenju je namreč ta ukrep povečal varnost vseh udeležencev v cestnem prometu, poroča časopis Dnevnik.
>> Več: Informacijska pooblaščenka: Dostavljavci hrane v Ljubljani oštevilčeni brez pravne podlage