"Veseli nas, da so poslanci z veliko večino, kar 78 glasovi za, potrdili spremembe zakona. To razumemo kot potrditev, da je komisija v naši družbi potrebna, in spodbudo nadaljnjemu delu komisije v smeri krepitve integritete in preprečevanja korupcije," je po potrditvi novele v DZ povedal predsednik KPK Robert Šumi.
Kot so sporočili iz komisije, bodo intenzivno pristopili k uresničevanju vseh dodatnih nalog, ki jih nalaga nov zakon, hkrati pa nadaljevali začrtano delo in si za dodatno urejanje področij prizadevali z ureditvijo v internem poslovniku, kot so to počeli do sedaj.
Prednosti novele za komisijo sta med drugim poudarjena preventivno-nadzorna funkcija komisije in pomen integritete. Šumi je še dodal, da v skladu z dodatnimi pristojnostmi, ki jih dobiva komisija, ta vsekakor potrebuje dodatna sredstva. Potrebuje jih tako za kadrovsko okrepitev in posodobitve informacijske infrastrukture kot tudi za financiranje projektov neprofitnih organizacij zasebnega sektorja, so opozorili pri komisiji.
Novela zakona o integriteti in preprečevanju korupcije je bila v postopku sprejemanja več let. Novi senat KPK je sprejem novele podpiral, saj bo odpravila nekatere v preteklem desetletju zaznane pomanjkljivosti in omogočila pogoje za učinkovitejše delovanje komisije, so še izpostavili pri KPK.